Proč mi padá e-mail do spamu?

Než si rozepíšeme, proč padá e-mail do spamu je potřeba vědět, co spam znamená. SPAM je nevyžádané sdělení šířené skrze internet. Například pokud Vám někdo neustále zasílá jednu a tu samou zprávu, kterou nechcete číst, dá se to považovat za SPAM.

SPAM filtry

Abychom se těmto zprávám vyvarovali, používáme tzv. SPAM filtry, které za nás hlídají, zda-li zpráva je SPAMového charakteru či nikoli. Je tedy velice možné, že některý z těchto filtrů právě Vaší zprávu uznal jako nevhodnou.


1. Nastavení MX záznamů

Pokud máte nastavené MX záznamy v DNS, dáváte tím najevo, že v případě nedoručení je kam e-mail zpět odeslat. Pokud je e-mail z domény která nemá nastavené MX záznamy, je tato zpráva považována za velice pochybnou. Zkuste například náš návod na nastavení DNS záznamů


2. Ověření odesílatele (SPF)

Ke své důvěryhodnosti přidáte tím, že si nastavíte SPF (Sender Policy Framework) záznam, který říká, ze kterého e-mail serveru je možné odesílat zprávy z Vaší domény. Tím říkáte, že pokud je zprávy z mujsupereshop.cz může odesílat pouze mailový server A, a zpráva skutečně přijde ze serveru A, tak spam filtr pozná, že se jedná o důvěryhodnější zprávu. V SPF záznamu můžete také nastavit, které e-mail servery nemohou odesílat poštu.

Příklad SPF záznamu je níže:

v=spf1 +a +mx +ip4:79.98.78.149 +ip6:2a02:970:e400:1001::5 -all

Záznam typu SPF již je zastaralý, použijte prosím pro vložení SPF kódu záznam typu TXT


3. Blacklist - černá listina

Ujistěte se, že Váš e-mailový server není na seznamu tzv. blacklistu, neboli černé listiny. Na tento seznam se udávájí IP adresy serverů, které rozesílají nevyžádanou poštu. Je možné, že se na této adrese objevíte z důvodu napadení Vašeho webu hackerem, který skrze Vás odesílal nevyžádanou poštu.


4. Zakázané přílohy

Z důvodu velkého napadení zejména operačních systémů windows je zakázáno ve většině e-mailových serverů odesílat například soubory .exe, .msi, .bat a podobné. V případě takovéto přílohy je zpráva zablokována.


Toto je krátký výčet nejčastějších příčin. Pokud chcete lépe poznat, jak moc je Váš e-mail považován za SPAM, zkuste například službu Mail Tester, která Vám spočítá Vaše e-mail score, díky kterému pak budete vědět, zda-li Váš e-mail dorazí, či nedorazí a proč.


Tento web používá pouze technické cookies (PHPSESSID). Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.