Jak si zažádat o SSL certifikát

K našim balíčkům webhostingů nabízíme také SSL certifikáty. V případě že máte zájem o SSL certifikát, napište prosím na podpora@hostliner.cz s názvem domény, ke které chcete SSL certifikát zřídit.

SSL certifikátů existuje mnoho druhů. Můžete si vybrat placené certifikáty, které můžete zakoupit u jednotlivých certifikačních autorit například RapidSSL, či v případě že budete chtít SSL certifikát zdarma, je možné použít SSL certifikát od certifikační autority Let's encrypt.

Pokud budete chtít placený SSL certifikát, je potřeba nám všechny soubory daného certifikátu poslat přímo do e-mailu či jinou metodou.


K čemu je SSL certifikát dobrý?


Veškerá komunikace na webu je skrze protokol HTTP, který je nezašifrovaný. To znamená že veškerá Vaše komunikace je v případě poslouchání sítě čitelná - zprávy, formuláře... Bylo potřeba udělat web bezpečnější, a proto byl tento protokol vylepšen a pojmenován HTTPS (S jako Secured), který je šifrovaný.

K šifrování komunikace je právě zapotřebí SSL certifikátu, který je klíčem k rozšifrování komunikace mezi Vámi a serverem. Díky tomu třetí strana (potenciální útočník), která nemá daný klíč, nemůže rozšifrovat Vaší komunikaci - která je pro něj nyní nečitelná, a tak je mnohem bezpečnější odesílat citlivé údaje skrze internet. Stránku, která používá SSL zabezpečení poznáte tak, že má v URL adrese v prohlížeči zelený zámeček.

Tento web používá cookies k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace