Jak si zažádat o SSL certifikát

K našim balíčkům webhostingů nabízíme také SSL certifikáty. V případě že máte zájem o SSL certifikát, můžete si jej aktivovat jedním kliknutím. Aktivace a provoz certifikátu je zdarma.

  1. Vstupte do administrace klient.hostliner.cz
  2. V levém menu vyberte Hostingy.
  3. V Seznamu Vašich hostingů klikněte na tlačítko "Aktivovat HTTPs" u příslušné domény
  4. Během chvíle se SSL certifikát aktivuje

SSL certifikátů existuje mnoho druhů. Můžete si vybrat placené certifikáty, které můžete zakoupit u jednotlivých certifikačních autorit například RapidSSL.

Pokud budete chtít placený SSL certifikát, je potřeba nám všechny soubory daného certifikátu poslat přímo do e-mailu či jinou metodou.


K čemu je SSL certifikát dobrý?


Veškerá komunikace na webu je skrze protokol HTTP, který je nezašifrovaný. To znamená že veškerá Vaše komunikace je v případě poslouchání sítě čitelná - zprávy, formuláře... Bylo potřeba udělat web bezpečnější, a proto byl tento protokol vylepšen a pojmenován HTTPS (S jako Secured), který je šifrovaný.

K šifrování komunikace je právě zapotřebí SSL certifikátu, který je klíčem k rozšifrování komunikace mezi Vámi a serverem. Díky tomu třetí strana (potenciální útočník), která nemá daný klíč, nemůže rozšifrovat Vaší komunikaci - která je pro něj nyní nečitelná, a tak je mnohem bezpečnější odesílat citlivé údaje skrze internet. Stránku, která používá SSL zabezpečení poznáte tak, že má v URL adrese v prohlížeči zelený zámeček.


Tento web používá pouze technické cookies (PHPSESSID). Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.