Jak diagnostikovat error 500

Nahráli jste webové stránky, či jste provedli na nich nějakou změnu a hlásí Vám to error 500 (Internal server error). Na postupu níže se podíváme na to, co může tento error způsobit


1. Nejčastjější chyba bývá tzv. Runtime Error, tj. při běhu kódu odkazujete třeba na null-ovou hodnotu, či něco podobného. Doporučujeme vložit na začátek souboru (nejčastěji index.php) "ini_set("display_errors", 1);"
POZOR! některé open source systému nastavují ini_set např. v souboru config.php a podobně, je potřeba tyto ini_set odstranit/zakomentovat, jinak Vám přepíší Váš vložený a errory budou nadále skryty!
2. Nepovolené direktivy v PHP.ini. Pokud máte nastavené direktivy "php_flag" či "php_value", tak tyto direktivy jsou zakázané. Doporučujeme při diagnostice problému odkomentovat všechny hodnoty v .htaccess a postupně zjistit, zda-li error nebyl způsobený souborem .htaccess
3. Práva na souboru. u PHP souborů je potřeba, aby práva byla 644 (Vlastník = čtení, zápis. Skupina = čtení, ostatní = čtení) a u složek 755 (Vlastník = čtení, zápis, spuštění. Skupina = čtení, spuštění, ostatní = čtení, spuštění) jinak se Vám soubor PHP nespustí.
4. V případě že výše uvedené postupy nepomohli, kontaktujte prosím podporu na podpora@hostliner.cz


Tento web používá pouze technické cookies (PHPSESSID). Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.